Konulara Göre Veri Tabanları


MD Consult, First Consult ve Clinics of North America dergilerini kapsayan, doktorların sorularına yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan bir veritabanıdır. Elsevier Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.

NOT: Sadece bir kez http://www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst köşesinde bulunan “Register” ikonuna tıklayıp kurumsal e-mail adresinizle kayıt yaparak kişisel hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza “log in” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz.

  1. Clinical Key altında yer 1180’den fazla kitabın pdf içeriklerine erişim ve indirme.
  2. Çıktı alma
  3. Resimleri otomatik sunuma ekleme
  4. Arama sonuçlarındaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme
 
Kullanım Rehberi   Kullanım Videoları  Veritabanına git       Kurum Dışı Erişim  
 

 
İçerik: Elsevier Clinical Key Student  “Foundation” – Elsevier Textbooks, 200 + ekitap, 50 uzmanlık alanı, 85.000 + yüksek çözünürlüklü imaj, 850+ video, 1500 + sık görülen
hastalıklarla ilgili hızlı erişilebilen özet bilgiler içermektedir.
Önemli not :
Kullanıcıların ”ClinicalKey Student Foundation” erişmeleri için kişisel profil oluşturmaları gerekir. Erişim herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi üzerinden sağlanmaktadır.
Kişisel profil ayrıca kullanıcıların Bookshelf (vurgulama, not oluşturma ve yer imi işlevselliği ile) kullanmalarını, notları paylaşma / vurgulama ve notları OneNote'a dışa aktarmalarını sağlar.

Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.
1. Kurum ağınıza bağlanarak 
https://www.clinicalkey.com/student adresinden doğrudan oturum açın. 
2. Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “register” yazısına tıkladıktan sonra kişisel profilinizi oluşturun.
 
NOT : Eğer daha önceden Clinical Key için kayıt yaptıysanız aynı şifre ile giriş yapabilirsiniz. Önceki kaydınıza ait şifrenizi hatırlamıyorsanız  
https://www.clinicalkey.com/#!/forgot-password  adresinden şifrenizi sıfırlamak
üzere e-mail talep edebilir ve gelen e-maildeki “Reset Password” linkine tıklayarak yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Mobil aplikasyon : Ücretsiz “ClinicalKey Student Bookshelf” aplikasyonunuzu iOS ve ya  Android mağazanızdan mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

Masaüstü offline okuyucu için:
Bilgisayarızda kullanabileceğiniz masaüstü çevrimdışı okuyucunuzu Windows 10+ işletim sistemi için Windows mağazanızdan, Mac işletim sistemleri için 
https://downloads.vitalbook.com/vsti/bookshelf/7.5.1/MAC/Elsevier/Elsevier_eBooks.zip  linkinden indirebilirsiniz.

 
Dergi Listesi   Kayıt İçin Video   Veritabanına git       Kurum Dışı Erişim  
 

İçerik: Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı bilgi kaynağıdır.

Not: Aşağıda takip edilecek adımlar ile kurum içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile UpToDate’e evlerden/telefon ve tabletlerden erişmek mümkündür.

Kayıt İşlemi 

  1. Kurum içinden UpToDate’e giriniz
  2. Ana sayfanın üstünde yer alan *Log-in/Register* sekmesine tıklayınız.
  3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
  4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

Not: Şifrenizin aktif kalması için *90 günde bir* UpToDate kişisel hesabınıza kurum içinden log in/giriş yapmanız gerekmektedir. Kurum içinden yapılan her girişten sonra erişim suresi otomatik olarak *90 gün* uzamaktadır.

Not: UpToDate için kampüs dışı erişim proxy ayarı dahilinde sağlanamamaktadır. Erişim için bir kez kayıt yaptırmak gerekmektedir.
 

Kullanım Rehberi    Kayıt İçin Video  Veritabanına git       Kurum Dışı Erişim