Asos İndeks Atıf Dizini Deneme Erişimi Duyursu

23 Ekim 2020 Cuma

Asos İndeks Atıf Dizini, kurumunuzun kullanımına açılmıştır. Kullanıcı adı veya şifreye ihtiyaç duymadan kurumunuz ağından Asos İndeks’e sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Kurum dışından Asos İndeks’e erişebilmek için kurumsal e-posta adresiniz ile sisteme kayıt olabilirsiniz.

Asos İndeks; Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayınlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır.
Asos İndeks kapsamı; Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir.

 
Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde
yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca
Asos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asos İndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Erişim adresi: https://asosindex.com.tr/
 
Bağlantıda yer alan https://youtu.be/kUiWOQHN1Ps  ayarları yaparak uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca
 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScACyL5xx1iORRnYrPEUztFKQymxgcAjE3i1e7Ez1D4g9WLVA/viewform yer alan form üzerinden veri tabanı ile ilgili görüş ve önerileriniz iletebililirsiniz.